Sushi

Suroviny
Kaviár 60g lososový
Losos 20g čerstvý
Okurka 50g salátová
Rýže 200g Nishiki
Řasa plátková Nori 2 kusy
Sushino-ko 3 lžičky
Takuan 50g
Tuňák 20g čerstvý
Wasabi pasta 4 lžičky
Omáčka sojová

sushi v českých polních podmínkách

sushi v českých polních podmínkách

Je to velmi atraktivní pokrm, který se dá podávat jako samostatné občerstvení, nebo jako předkrm zahrnutý do menu.Sushi můžeme připravovat Norimaki, a to ve formě válečku, který se dále krájí na kolečka, nebo ve formě kornoutků. Druhá varianta sushi se jmenuje Nigiri, kdy na váleček z ochucené rýže klademe syrovou rybu (lososa, tuňáka, makrelu aj.), nebo vařenou krevetu, vaječnou omeletu atd.

Základem je vždy rýže, uvařená do měkka tak, aby se lepila, ale přitom nesmí být rozvařená. Vařenou rýži za tepla promícháme s práškem sushino-ko.

Na bambusovou roletku položíme plátek řasy Nori, na ní rozprostřeme připravenou rýži, naneseme pastu Wasabi (japonský křen, dodávaný také ve formě prášku, který se rozmíchá s vodou) a dále položíme takovou surovinu, která odpovídá druhu sushi, které připravujeme (okurka, takuan, kampyo, losos, krabí maso, Shitake, avokádo aj.). Každý druh má samozřejmě své pojmenování (Kappa-Maki, Takuan-Maki, Kampyo-Maki, Sake, Futo-Maki, California-Maki aj.). Takto připravené pomocí bambusové roletky svineme do válečku a krájíme na stejně široké kousky. Podáváme na platíčku vždy s nakládaným zázvorem a zdobíme podle vlastní fantazie. Při konzumaci se sushi máčí v sojové omáčce.

Sushi Nigiri je na přípravu jednodušší, protože z ochucené rýže utvoříme váleček, ten potřeme pastou Wasabi a na něj položíme plátek syrové ryby nebo vařenou krevetu aj.

Pro úspěšnou přípravu pokrmu musíme vždy používat originální suroviny.