Myš Logitech MX Air pracuje na stole, ale i ve vzduchu

mxair_005920.jpgBezdrátová laserová myš Logitech® MX Air™ Rechargeable Cordless pracuje na stole, ale i ve vzduchu. Nová myš umožňuje počítač ovládat i ze vzduchu díky kombinaci tří zásadních technologií – ovládání pohybu Freespace™, rozpoznávání příkazů z gest a bezdrátové technologie.

Patentovaná technologie Freespace je založena na kombinaci čidel MEMS (mikroelektromechanické systémy), DSP (digitálního zpracování signálu) a bezdrátové (vysokofrekvenční) technologie RF. Díky sloučení těchto tří technologií mohou uživatelé držet myš v libovolné orientaci, ukazovat v jakémkoli směru a vychutnávat si intuitivní ovládání kurzoru myši. Vyspělé algoritmy navíc dokáží rozpoznat zamýšlené pohyby od bezděčných a účinně potlačují chvění ruky.

Příkazy založené na určitých gestech dodávají myši MX Air ještě další úroveň vyspělé funkčnosti. Pokud například bude uživatel chtít upravit hlasitost, stačí když stiskne a podrží tlačítko ovládání hlasitosti na myši a provede jednoduché gesto – pohne s myší doprava, když bude chtít hlasitost zvýšit, nebo doleva pro ztišení. U hudebních aplikací malý kruhový pohyb směrem doprava aktivuje příkaz pro přechod na následující skladbu, zatímco kroužek doleva bude znamenat opakování právě přehrávané skladby.

mxair_005631.jpg

Namísto tradičního rolovacího kolečka je myš MX Air vybavena ploškou pro rolování, která je citlivá na dotek. Pohyb konečku prstu po této plošce aktivuje setrvačný rolovací mechanismus, přičemž rychlost posuvu bude záviset na prudkosti, s jakou uživatel prstem pohne. Funkce pro ovládání multimédií, jako jsou „přehrávání/pauza“, „hlasitost/ztlumení“, „zpět“ a „výběr“ jsou i ve vzduchu snadno dostupné – stačí palcem stisknout velká, oranžově podsvícená tlačítka.

mxair_005659.jpg

Myš MX Air má dobíjecí akumulátory a využívá technologii bezdrátového připojení zvanou Logitech 2,4 GHz Digital Cordless, která nabízí dosah až 10 metrů.

mxair_005920-1.jpg

Očekává se, že bezdrátová myš pro použití ve vzduchu Logitech MX Air Rechargeable Cordless Air Mouse bude k dostání počátkem srpna. Její doporučená maloobchodní cena v ČR je v ČR 4.490,- Kč.